Get Adobe Flash player

Як обирати тамаду.

Мабуть найважчим завданням молодят буде вибір тамади. Адже це людина, котра повинна створити атмосферу свята, координувати роботу, музикантів, кухні, артистів шоу-програми, повести за собою всіх гостей, словом зробити свято веселим, цікавим та незабутнім. Як же не помилитися у виборі? І де взагалі водяться тамади? Зараз попробуємо з’ясувати це питання.
Крок перший. Коли починати шукати тамаду?
Відповідь дуже проста – як тільки Ви визначилися з датою і місцем весілля. Навіть якщо ця подія має відбутися через рік. Хороший тамада замовлений на багато місяців наперед, а ще якщо Ваше весілля має відбутися в «час-пік» (липень-серпень), тоді рік – оптимальний термін. Тільки не подумаєте, що я хочу Вас налякати, просто відтягувати пошуки тамади просто нерозумно. За місяць до весілля Ви ризикуєте замовити тамаду-почтківця, а за два тижні шанси на тамаду складатимуть 1-2 %.

Крок другий. Де шукати тамаду?
Найдієвіший і найпростіший варіант – звернутися до ОБС (Одна Бабка Сказала), тобто розпитати родичів, друзів, знайомих, колег о роботі, в яких недавно було весілля, ч не підкажуть вони Вам якусь цікаву кандидатуру. Як правило, хороша якісна робота ведучого запам’ятовується і його координати записуються в сімейні архіви. В ідеалі, якщо Ви були на весіллі в когось і побачили гарного тамаду.
Другий спосіб – звернутися до Інтернету. Професіонали своєї справи давно вже активно використовують цей інформаційний простір. Тут можна побачити фото, часом уривки відео, почитати, що людина про себе пише.
Переглянути оголошення в спеціалізованих виданнях, яких в кожному місті завжди є кілька. Тут потрібно звертати увагу на стиль та манеру написання оголошення – таким же буде й стиль ведення.
Доволі гарний варіант коли музиканти самі проводять весілля. Їм не потрібно узгоджувати музичне оформлення роботи ведучого та визначатись з музичними заставками. Ці всі варіанти вже як то кажуть "накатані". Та й якщо музиканти зі стажем, то вже бачили на своєму віку багато різних ведучих і тамадів. І мали змогу перейняти хороші методи роботи та уникнути помилок.

Крок третій. Які запитання слід поставити тамаді?
При першій зустрічі з тамадою Ви маєте поставити йому кілька запитань. Ось приблизний їх прелік:
1. Чи вільний він у день Вашого весілля? (це питання можна поставити і по телефону не витаючи час на зустріч).
2. Коли розпочинається його робота і коли вона закінчується?
3. Яку програму він може запропонувати на Ваше свято? (точний перелік конкурсів вимагати не потрібно, просто вияснити на прикладі одного-двох загальну манеру ведення)
4. Чи знає він хороших музикантів з якими співпрацює? (краще коли тамада і музиканти одна команда)
5. Скільки коштують його послуги? (Вас однаково повинна насторожити і надто низька для Вашого регіону ціна, і надто висока).
6. Коли і як потрібно розраховуватись? (Загальновизнаною є практика авансу і остаточного розрахунку одразу після завершення роботи.)
7. Чи працює з ним у парі ще хтось? (звукооператор, асистентка)
8. Що входить у цю вартість? (транспортні видатки, необхідний реквізит, додаткове технічне забезпечення.)
9. Що потрібно від Вас для проведення весілля? (як правило, це можуть бути призи у вигляді, брелоків, іграшок, невеличких кумедних сувенірів і д. т., а може обов'язки по придбанню реквізиту та призів тамада брати на себе.)

Крок четвертий. Що Ви повинні розповісти тамаді?
Для того, щоб тамада зрозумів, яке весілля Ви хочете, розкажіть йому:
1. Де і в якому залі буде відбуватися Ваше весілля.
2. Якою мовою необхідно вести весілля.
3. Скільки орієнтовно гостей Ви очікуєте.
4. На котру годину Ви запрошували гостей до залу.
5. Весілля в якому стилі Ви хочете. (чи це буде більш традиційне весілля чи більш сучасне.)
6. Хто буде присутній з найближчих родичів.
7. Привітання-тости кого з госте Ви хотіли б обов’язково почути.
8. О котрій годині планується завершення весілля.

Крок п’ятий і останній. Як же визначитися?
Ось Ви, після кількох днів, а може й тижнів виснажливих пошуків зі всіх побачених кандидатур, відібрали двох чи трьох, котрі відповідають Вашим вимогам і цілком прийнятні в ціновому плані. Кого ж з них взяти? Можу дати легеньку підказку: всі ведучі, котрі залишилися у Вашому списку, зроблять для Вас чудове весілля і приблизно на одному рівні, тому вибрати слід того, до кого відчуваєте найбільшу симпатію. Бо весілля, насамперед, Ваше свято і Вам має бути легко і приємно спілкуватися з Вашим тамадою.

Крапка. Що далі?
Ось Ви і визначилися з тамадою на ваше весілля. Не гайте часу – загальновизнаним елементом згоди між Вами та тамадою (як і з музикантами, фотографом, відео оператором і всіма решта) є аванс. Він може складати від символічної суми в 50 гривень до половини вартості всіх послуг. Тамада, котрий вимагає більше – зразу повинен викликати у Вас підозру. І жоден тамада не вважається замовленим до отримання авансу. Це важливо – запам’ятайте, інакше в свій святковий день ризикуєте залишитись без тамади.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


  TOP.TOPUA.NET

      - .  @Mail.ru